KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13251018
nr 1325 1018
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Blandteknik, Nät på tork. Signerad. Motivet: 20,5x14 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 11 maj 2020
kl 20:19:43
11/5 20:14:43